HTML

válaszul KA Steve cikkére a PM vs. LMP témakörről ...

2013.07.10. 15:40 equally

Először is, respect azért, hogy egy ilyen forró témát, amelyet senki sem kedvel kifejteni, mármint a PM-es nézőpontból, Steve teljes tudományos erőbedobással megkutatott. A cikk hosszú lett, naná, hiszen gondolkodott közben ... Ez nem kidobott erőfeszítés, hanem közmunka, mindannyiunk érdekében (ettől értelmiség az értelmiség).

Másodszor pedig, megbontva a cikk olvasásának és az arra történő reagálásaimnak a mentét, előrebocsátanám, hogy nézetem szerint mi a szitu, hogy mi a kép ...

a cikk itt olvasható

A lényeg: ha / amikor MSZP & Co. kerül hatalomra, az azt jelenti, hogy embereknek egy nagyon konkrét tömege (etnikumtól, vallástól függetlenül) munkához, megélhetéshez jut. Az MSZMP egy hatalmas polip volt, utódja, az MSZP sem különb. Rengeteg ember megélhetését jelenti. Országszerte. Ez van. Bajnai azért népszerű, mert sokan vannak, akik ettől a hatalmi tömbtől függenek. Innen van a munkájuk, a megélhetésük. Ez van. Rengetegen élnek úgy, hogy amikor megszűnik az egyik munkájuk, körbekérdeznek az ismerősök közt, és utána lesz egy új munkájuk, és most nem orvosokra gondolok.

Ezek az emberek pontosan tudják, hogy egy kiváltságos réteg tagjai, és hogy egy nagy családot alkotnak, és tudják, hogy ennek a családnak a feje az MSZP & Co. A kenyéradó. Ez van. Pont, mint az MSZMP-s időkben, aki nem lop, a családjától lop – ma: aki nem az MSZP-re és társaira szavaz, a családját károsítja meg. A demokrácia luxus. Ha nem az MSZP uralkodna, hanem egy demokratikus párt, amilyen az LMP lehet, akkor visszaszorulna a korrupció, és a haverok kedvezményezése, és a társadalom más rétegei is munkához juthatnának. Robbanna a polip. Ezt senki sem akarja. Mármint a kiváltságosok közül. Jól élnek, és tudják, hogy nincs annyi „jó élet”, annyi jó megélhetés, hogy mindenkinek jusson. Plusz, máshol is ez van. Mindenütt. Vannak, akik pimaszul jól élnek. Másoknak nem jött össze – talán majd legközelebb.

Ezek az emberek, mondjuk így, a szerencsések, egyáltalán nem rossz fejek (e sorok írója is e társaság tagja). Sőt. Irritálja őket a szegénység, a nyomor minden formája, és bármire készek, hogy segítsenek más embereken (mármint az értelmesebb értelmiségiek :)). Amikor azonban beüt egy SZDSZ kurzus, vagy mostantól Bajnai + PM, visszavonulnak a politikától, mert tudják, hogy az valahogy nem jó ötlet, hogy valaki bármilyen módon beleharap a kenyéradó kezébe. Az ilyen pártok aztán elszabadulnak, beindul a korrupció (ami ellen szintén tilos fellépni, de még csak felszólalni is, hiszen egyből megkapnád az arcodba, hogy te is ebből élsz, mármint eddig ebből éltél).

Így jön létre a naiv és a valóságtól elszigetelt értelmiség, egy olyan réteg, akikről a hatalom gondoskodik. Nem, nem a rózsadobiakról beszélünk, ők a hatalom testét alkotják. Azokra utalunk, akik benne vannak a fontosabb emberek telefonkönyvében, és akiknek mindig szokott lenni jó munkájuk (ennek valláshoz semmi köze). Ismeretség. Kapcsolatok. Kapcsolati tőke. Hát igen. Mondhatni.

Gyakorlatilag ez a kiváltságos réteg tartja egyben a rendszert, és mivel ők nem a hatalommal bíró emberek, hanem az un. „holdudvar”, sokkal többen vannak, mint azok, akik tényleges hatalommal rendelkeznek. Ez a réteg ráadásul gondolkodók rétege is, az értelmiség. Szóval könnyen előfordulhat, hogy ha úgy szegezed nekik a kérdést, hogy feláldoznál-e a kényelemből, amiben élsz valamit azért, hogy mások élete is jobb lehessen, kész lennél-e harcolni a korrupció ellen, akkor bizony várható, hogy nagyon sokan, rengetegen mondanák, hogy IGEEEN!!

Na, ez az, amire nem kerülhet sor.

Ezért kell olyan pártokat létrehozni, amelyekre nem kell befogott orral szavazni, mert ők jófejek, meg minden. Ezért kell a PM. A PM elfogadja a rendszert, amit a hatalom működtet. A PM nem megy neki sem bajnainak, sem olyan ügyeknek, amelyek Bajnaiék számára kényesek vagy nemkívánatosak. A PM legdurvább vonása viszont mind közül az, hogy hamisítja az LMP-t. Ott áll a párt-piacon, a politikai térben az LMP mellett és azt mondja, hogy én vagyok az igazi, nem az LMP.

A PM harcol a szegénység ellen !!!!!! Mármint szóban, plusz van egy tagjuk, aki egy mozgalmat működtet, Misetics Bálint, a Város mindenkié nevű mozgalmat, ezért ők elmondhatják, hogy „harcolnak a szegénység ellen”. Az persze figyelemreméltó, hogy annyi beszélgetés, sörözés során sosem adódik egy olyan beszélgetés, amely eljutna odáig, hogy de hát Bajnai neoliberális technokrácia végrehajtója, egy igazi neolib technokrata executive, aki az MSZP legutóbbi miniszterelnöke volt, amely párt nem szocialista, hanem kapitalista, nem a társadalom érdekét, hanem a pénz és a hatalom érdekét képviselik. Idáig nem jutnak el, s így nem esik le nekik, hogy két olyan dolgot csinálnak elvileg egyszerre, amik totál ellentétesek.

Mindegy, nem számít, a cél csupán az, hogy bízzunk Bajnaiban, és ne menjünk neki a rendszernek, a hatalomnak. Hillary Clintonék is ezt szeretnék. Mindenki ezt szeretné. Csak essünk már túl a rohadt választásokon, és jöjjön végre a kétpártrendszer. Akkor már mondhatjuk, hogy miért, tudsz jobbat? Mutass egy pártot, amelyikre lehetne szavazni?

Ma azonban még minden lehetséges, mert van 2 ilyen párt is!!! Az LMP és a 4K!. Bajnaiék azonban nem akarják, hogy mások kerüljenek kormányra. Ők akarják irányítani az országot, naná, őket akarja a hatalom, hiszen ők és a hatalom egyek. A gond ezzel csak annyi, hogy az elit nem a kerületük önkormányzatát igazgatja, mondjuk a Rózsadombot, hanem az országot, és nem az egész társadalom javára. Ezért terjed a Jobbik olyan szépen Gyurcsány óta.

Keresztül kell vinni a választásokat, úgy, mint eddig mindig. Jól elbódítania népet médiával, utána pedig folytatódhat végre a műsor, a biznisz a szokásos módon. Ebben vesz részt a PM támogatóan, ebben a projektben, ebben a cégben részvényes a PM – és ez ellen áll ki az LMP a társadalom oldalán.

innentől a reagálások



re: 1) "Egyáltalán részt lehet-e venni ebben a rendszerben?"



NEM – stimmel .)



de írod:

Ott ülsz abban a Parlamentben, ami elfogadja mindazon törvények hosszú listáját, amit gyűlöltünk az elmúlt huszonévben, ezáltal te magad tartod fenn azt a rendszert, ami ellen elvileg küzdesz.”



Nem igaz. Ez logikailag sem igaz meg semmilyen szinten. Az LMP ott „ül” abban a parlamentben, és olyat képvisel, amit eddig senki: a társadalmat. Ha egyszer lesz végre demokrácia, akkor abban lesz parlament is. A parlament a beszélgetés helye. A közös döntés helye. A parlament egy kitűnő találmány, ami még sosem volt jó, és még ahhoz képest is korrumpálták. De aki a társadalom érdekét képviseli, az nem vesz részt abban, amiben az MSZP például. Mellesleg: az mszp megszavazta az ügynöktörvényt? Upsz, és a PM? Ezt annak nevezem, hogy ott ülnek a parlamentben, és nem bolygatják a rendszert. De amit az LMP csinál, az nem ez, hanem MÁS. Az, hogy ha már ott vannak, akkor képviselik, amit képviselniük kell – a társadalom jól felfogott érdekét. Lehet így is ... és nem érdemlik meg, hogy úgy beszéljenek róluk, hogy ott ülnek, részt vesznek abban, amiben minden rendszerpárt.



ezt a szakaszt egy álprobléma felvetéseként tekintem (de fontos, és nagyon jó, hogy végiggondoltad, mert így tanulunk kollektíve!!!), a valódi kérdés nézetem szerint az, hogy el lehet-e fogadni ezt a rendszert, vagy meg kell-e változtatni azonnal ...? Nem és Igen (nálam is ez jön ki :))

---------------------------------------------

re 2:

2) “Oké, de együtt lehet-e egyáltalán működni rendszerpártokkal, negligálva a gyökeres változást mint minimumot?"

itt e helyes kérdés szerintem az lenne, hogy mit jelent az együttműködés a rendszerpártokkal ...?

amilyen az MSZP, Bajnai s most már a PM is ... ?

Az SZDSZ és az MSZP együttműködése fúzió volt, egy céggé váltak, együtt uralkodtak. Ez azt jelenti, hogy együtt szavaztak. Gyurcsányt az SZDSZ bármikor kirúghatta volna (Medgyessyt éppenséggel kirúgták, Gyurcsányt megtartották). Ezért van, hogy az együttműködésről mindenkinek ez a korrupt képe van (mindenkinek ilyen korrupt együttműködés képe ugrik be az együttműködésről).

Ezzel együtt simán lehet együtt kormányozni. Miért ne? Parlament van, ügyek vannak, ami tetszik megszavazod, ami nem, az ellen pedig kiállsz. Tiszta sor! Az LMP éppenséggel pont ezt vezette be, hogy ügyenként határozza meg az álláspontját – és nem áll oda egy hatalmi tömb érdekképviselőjének. Az LMP simán alkothatna kormányt az MSZP-vel, ezzel nézetem szerint semmi gond, sőt!! Tudom, hogy MSZP biztosan benne lesz a következő kormányban, hiszen nemcsak milliárdjaik vannak, és nemcsak azért, mert egy bazi nagy polip, de azért is, mert milliók szavaznak rájuk. Ezek az emberek, akik az MSZP-t támogatják, adottak, nem fognak eltűnni, hálistennek, így MSZP biztosan lesz a kormányban ... Miért ne alakítson az LMP kormányt az MSZP-vel? Nem kell fúzionálni, és minden tiszta sor!!!

A gond csak az az „együttműködés”, ami összeolvadást jelöl, azt, hogy a PM azt akarja, amit Bajnaiék és az MSZP ... nem mondanak mást, és nem kavarnak be a polipnak .. ez agáz az „együttműködésben” ... mert hogyan képviselné a demokratikus álláspontot az LMP, ha egyeztetnie kellene még a kommunikációikat az az MSZP-vel? Az MSZP nem ismeri el a 2006-os rendőrségi túlkapásokat, akkor mit mondhat erről az LMP, ha összeolvadna Bajnaiékkal, mint a PM? Ez a gáz az „együttműködéssel” ... hogy eleve meg van mutyizva ... mert összeolvadást jelöl ...

re:

„balosabb társadalompolitikai elveket deklaráló PM”
a PM-nek semmi köze a baloldalisághoz, csak úgy, mint az MSZP-nek ...
Bajnai neoliberális technokrata, ez nem frázis, láttuk, melyik pártnak volt a miniszterelnöke, láttuk mit csinált, láttuk, mit csinált a pártja ... ezek tények: neoliberális technokrata ... ez pedig 180 fokban ellenkezik a baloldalisággal ...


és tökmindegy, milyen elveket deklarál egy párt, csak a tettek számítanak ...

--------------------------------------------

re 3:

3) “Diktatórikusabb és rosszabb-e a NER érdemben, mint a korábbi kormányok?"

ezzel kapcs fontos látni, hogy a gyurcsány kormány is diktatórikusabb és nagyságrendekkel brutálisabb volt minden téren, mint az előző fidesz kormány ....

ennek alapján gondolj bele, tudósként, mit vársz egy következő Bajnai menettől? :)))

egy demokráciában szükség van a fékekre a hatalommal szemben ...

Bajnaival szemben leginkább, teszem hozzá .)

--------------------------------------------

re 7:

7) “Jobb lenne-e kormányt váltani Bajnaival és az MSZP-vel, mint bármilyen egyéb alternatíva?"

erre az együttműködés résznél már reagáltam ...

hozzáteszem, fix, hogy lesz MSZP és Bajnai+PM a következő kormányban, de nem mindegy, hogy mennyi ... minél kevesebb, annál jobb .... minél több LMP, annál jobb .... a PM-ről ezt nem tudom elmondani, hiszen ők Bajaival egyenlők ... kb. úgy, mint Mécs Imre az MSZP-vel ...

továbbá:
fontos látni, hogy a kormányt váltani kifejezés valójában mit takar ...

nem pártok váltják le a kormányt, hanem a társadalom ...

a kormányváltás nem egy munka, amin feltűrt ingujjban dolgoznak Bajnai, Gyurcsány meg Karácsony Gergely ...

a kormányváltást a társadalom végzi, az alapján, hogy a média mekkora káoszt robbantott a fejükben ...

vagy fel tudják fogni, hogy mi a szitu, vagy nem ...

itt tehát arról kell beszélni, hogy jó stratégia-e összeolvadni Bajknaiékkal és egy nagy családként próbálni meggyőzni a társadalmat arról, hogy mi most jobbak leszünk, mint orbán ...

szerintem az a jó stratégia, hogy meggyőzzük a társadalmat, hogy orbán GÁÁÁZZZZZ ....

amely meggyőzésnél, párbeszéd törvényeinek megfelelően elsőrangú követelmény, belépő, hogy megértsd a társadalmat ... és kijelentsd, megértjük, hogy az MSZP és Bajnai mennyire gázok voltak, és soha többet nem akarunk ilyet ....

igen, itt adódik egy kis bibi ... ha az akarjuk, hogy az MSZP örök életű fáraó párt legyen ...

----------------------------------------

re: 8

8) “Elfogadható-e egy Bajnait és az MSZP-t is valamilyen formában tartalmazó ellenzéki összefogás a NER leváltása érdekében?"

ezt a kérdést is újrafogalmaznám, persze :)

úgy, hogy mennyire etikus egy ilyen összefogás, és hogy menyire produktív, mennyire segít a társadalomnak ...

amúgy:

fontos megérteni, mi ez az összefogás ...

ez bizony. „együttkampányolás”, stratégiai együttműködés ... értsd: pártpolitikai együttműködés !!!

olyan együttműködés, ami közös érdekként jelöli meg a közös támogatottság növelését ... (ami bár értelmesen hangzik, durvát jelent, hiszen ez azt jelenti, hogy a PM többé nem beszélhet a TB-privatizációról, 2006-ról, Sukoróról, Hagyóról, a BKV korrupciójáról, a megszorításokról, a neoliberális gazdaságpolitikáról, Gyurcsány szerepéről az antiszemitizmus és a szélsőjobb elterjedésében ... nem beszélhetne sajtószabadságról !!!!!!!

és akkor milyen egy ilyen kampányolás? mi más, ha nem a nép megvezetése?

FONTOS még látni az összefogásnál,. hogy ez nem hitler legyőzése ...

nem az van, hogy nektek van ennyi tankotok, nekünk 2 atomunk és egy tengeralattjárónk, álljunk össze, és támadjuk le a barom hitleréket ...

itt egy társadalom van .. nincsenek fegyverek, a támogatottság, amit tévesen úgy tekintenek, mint hadtesteket (nektek hány emberetek van?) arról szól, hogy a társadalom egy része elfogadná, ha XY párt kerülne kormányra .... megbízna benne ....

az összefogás két párt között nem azt jelenti, hogy ketten erősebbek lesznek .... vagy hogy összeadódik a támogatottságuk ....

valójában azt jelenti, hogy egyenlőségjelet tesznek egymás közt ... a társadalom pedig tudni fogja, hogy ők együtt vannak, mint az mszp-szdsz ... kész ....

ennek sok értelme nincs ... sőt, bárki 5 perc alatt átlátja, hogy ha az LMP nem olvad össze az MSZP-s termékcsaláddal, akkor sokkal több embert tud rávenni arra, hogy váltsuk le Orbánt ... sőt, az LMP és az MSZP-Bajnai-PM blokk össztámogatottsága sokkal nagyobb lehet, mintha az LMP is beolvadna a blokkba .... ez bazi egyszerű matek ... de ezt kálmán olgi nem fogja az atv nézők orrára kötni ...

in fact: az MSZP pont egy olyan helyzetet akar előidézni, amikor a társadalom oda kerül, hogy vagy a fidesz vagy az mszp (és társaik)

ez az, amiért az LMP gáz ... mármint az ő számukra .. ezért robbantották fel ...

mert ha van LMP (és 4K!), akkor a társadalom nem lesz olyan hülye, hogy még egyszer azokra szavazzon, akik miatt most a fideszre szavazott ... ez is puszta matek ... kálmán olgi ezt sem köti nézői orrára ...

ha az LMP összeolvadt volna az MSZP és társaival, akkor a társadalmat olyan helyzetbe sodorta volna (elárulva a társadalmat és a demokráciát is), hogy ne tudjon értelmesen választani ... és rá legyen kényszerítve, hogy az MSZP tovább uralkodását megszavazza, hogy ebbe beletörődjön ...

mi a francért ne indulhatna egy új párt választásokon, amelyik történetesen nem része az MSZP nagy családjának? Honnan veszi az mszp volt miniszterelnöke meg mindenkik, akik mögöttük állnak, hogy az MSZP monopolhelyzetet érdemel? hogy merészelik megtiltani, hogy valakik önálló pártot futtassanak?

komoly kérdések ezek ...

de van rá jó válasz – az LMP jó válasz ... mert nem hagyták magukat bedarálni ...

mi lesz ebből?

kormányváltás ..

több LMP és kevesebb MSZP ...

ki az, aki ezen veszít?

hát biztos, hogy nem a társadalom :)

---------------------------------------------------



re 9

9) “Jó, de akkor most mit kezdjünk egymással?"

a politikai nézeteket értelmesen lehet megbeszélni, és ahol a más politikai végkövetkeztetésre jutott emberek megértik, nem pedig ellenségnek tekintik egymást”

Bajnai nem egy nézet ... hanem egy rendszer, amely már bizonyított ... annak is a legrosszabb fajtája (neolib technokrácia sajtószabadság nélkül, megszorításokkal, kettérobbantott társdalommal, álom-Budapest koncepcióval)

Bajnai és az MSZP nem egy nézet, már bizonyítottak ... pontosan tudjuk, miről beszélünk – apropos, tudjuk?

ráadásul éraváltás van, így nem politikai „végkövetkeztetésekre” jutunk ...

hanem a nagy történések közepén próbálunk navigálni, próbáljuk kitalálni, mi az értelmes következő lépés ...

az LMP egész gondolatrendszere nyitottságon alapul, azon, hogy a rendszer (ha olyan emberek, csoportok képviselik a társadalmat, melyek nem korruptak, tehát tényleg a társadalom érdekét tekintik) megváltoztatható ... ez egyáltalán nem egy végkövetkeztetés :)

viszont amit a PM csinált, az az ...

a megértés és az ellenség között pedig túl nagy a szakadék ...

a megértés ellentettjeként szellemi szembenállást jelölném meg, illetve a markáns elhatárolódást ...

ami az LMP részéről jogos, hiszen ha Bajnaitól elhatárolódnak, akkor azoktól, akik tőlük határolódtak el (annak érdekében, hogy Bajnaitól és mindattól, amit a Bajnai-csomag tartalmaz, ne kelljen elhatárolódniuk), miért is ne határolódnának el? Az ember definiálja magát ... pártok is ... fejlődünk, és definiáljuk magunkat, menet közben ... a szellemi szembenállás egy NAGYON fontos dolog ... alapvető lelkiismereti értelmiségi kötelesség ...

az, hogy ebből nem bontakozik ki egy virágzó szellemi élet, egy izgalmas mozgalmi-politikai vita, igazából nem meglepő ... hiszen nincs mindkét oldalon ugyanannyi érv, gondolat sem tény, amelyek egymással ütköztetve inspirálóak lehetnének ... kezdve ott, hogy az MSZP-PM fúzió, bocs, a PM Bajnai „együttműködés” kinek az érdekét szolgálja ...

Szerintem a „párbeszéd” nagyon fontos, de vagy Bajnaival és a hatalom erősembereivel folytatsz „párbeszédet” a hatalom elosztásáról, vagy a társadalommal ... a PM-esek döntöttek ... az LMP-sek kitartanak eredeti álláspontjuk mellett – aminek szerfölött örülök .)

KÖSZ a cikket !!! kösz a gondolatokat, s kösz, hogy végiggondoltad !!! mindenki nevében kösz!

★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★   ★  

Szólj hozzá!

Címkék: pm lmp

süti beállítások módosítása